O nás

Jsme malá firma s vysokým inovačním potenciálem založená v roce 1990 (fyzická osoba). Po dobu činnosti majitele bylo dosud patentováno cca 40 technických řešení z různých oblastí techniky.

V posledních 10-ti letech se převážně zabýváme řešením náročných aplikací v oblasti manipulace a podávací techniky.

25.1.2021 přešla činnost fyzické osoby do osoby právnické AHOR engineering s.r.o.

Vibrační podavače stavíme na platformě vibračních pohonů a zdrojů firmy PÜSCHEL, používáme také pohony T & T technic a zdroje SKIPALA.

Vyvíjíme a dodáváme též podavače na jiných principech, dle specifických potřeb našich zákazníků. Např. v roce 2016   ve spolupráci s firmou De & Co Hranice uváděna do provozu linka pro montáž konektorů rozbušek pro střelmistry, kde jsou osazeny podavače v nevýbušném provedení z vlastního vývoje pro AUSTIN Detonátor Vsetín.

Naše aplikace podavačů vyvíjíme a dodáváme firmám, ABB Robotika, AURA Hranice, De & Co Hranice, Eola Olomouc, MAPRO Olomouc, MOS technik Odry, které kompletují robotizovaná pracoviště a automatické linky v České a Slovenské republice např. pro firmy ABB Jablonec n. Nisou, KOPOS Kolín, Witte Nejdek , CONTINENTAL Uničov a Frenštát, BROSE Rožnov, NORMALIE CZ , HELLA Slovakia, MANN - HUMMEL (CZ), MOLEX slovakia, INVENSYS APPLIANCE CONTROLS , FISCHER automotiv Ivanovice n. Hané, CZ EIKA ,TEKNIA Uh. Brod, Česká zbrojovka Uherský Brod , ABB Jablonec n. Nisou , INA Lanškroun a další.

Zabýváme se také opravami a zdokonalováním stávajících zásobníků vibračních podavačů, kde se změnil podávaný produkt, nebo jsou problémy se spolehlivostí.

Tam kde je to možné, používáme stávající vibrační techniku zákazníka. Vibrační pohony a zdroje mají obecně vyšší životnost, než bývá u projektů, které končí, takže ji lze použít při realizaci změn, nebo nových projektů.

Na vývoji aplikací spolupracujeme s konstrukcí zákazníků na bázi vytváření modelů.